JAK DOBRZE DOPASOWAĆ OBUWIE DO STOPY ?

Nie da się przecenić znaczenia jakie ma dobre dopasowanie obuwia do stopy - jeżeli zdarzyło Ci się pochopnie kupić buty które potem leżały w szafie wiesz na pewno o czym piszę. Nie dotyczy to wyłącznie szpilek na kilkunastocentymetrowych obcasach, mokasyny czy balerinki tez potrafią dać się we znaki.

Buty muszą być odpowiednio dopasowane do naszych stóp pod względem długościszerokości ale również kształtu; odpowiedniej wysokości obcasa, nachylenia kopyta i tak można sobie wyliczać.

Brak komfortu nie jest jedynym mankamentem źle dopasowanego obuwie - na pewno napiszę osobny wpis o trikach które można zastosować żeby jakoś podratować sytuację, ale nieodpowiednio dobrane buty szybciej ulegną deformacji, zniszczeniu; mogą pojawić się wady niepodlegające reklamacji jak np wycieranie się podszewki, załamanie części usztywniających piętę, różne uszkodzenia cholewki ( pamiętajmy że reklamacji podlegają wady ukryte obuwia, powstałe na skutek wadliwej konstrukcji, lub marnego materiału a nie naszych złych decyzji )

Chodzenie w niewygodnych butach nie tylko psuje nam humor ale ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Za krótkie lub za ciasne buty ograniczają prawidłowe krążenie krwi, powodują że stopy nam cierpną a nawet puchną. Z kolei za duże, za szerokie buty nie trzymają stopy, może w efekcie dojść do potknięcia, zwichnięcia, skręcenia nogi. Długotrwałe noszenie nieodpowiednich butów przyczynia się do powstania różnego rodzaju deformacji stóp, modzeli, halluksów, odcisków

 

Co więc robić ?

 • Poświęć czas i uwagę żeby wybrać dla siebie odpowiednie buty. Ma być modny fason ? kolor ma pasować do torebki czy kurtki ? no fajnie - wszystko  da się dobrać ale najważniejsze żebyś Ty się dobrze czuła w tych butach, żeby pasowały na Twoje stopy.

          Pamiętaj że kupując w naszym sklepie internetowym Gabibuty masz cały miesiąc na przemyślenie zwrot obuwia możesz zgłosić w ciągu 30 dni. Możesz poprzymierzać buty rano kiedy stopy są wypoczęte i wieczorem po całym dniu chodzenia kiedy są już na pewno zmęczone, gdyby okazało się że potrzebujesz inny rozmiar daj nam znać w miarę możliwości dokonamy wymiany.

  • Trzy w jednym, pięć w jednym i tym podobne pomysły przy butach się nie sprawdzą; lato, zima, spacer z psem i wesele siostry  wszystko w jednych i tych samych butach raczej nie da rady. Innych butów potrzebujeszdo pracy innych na spacery a jeszcze innych na imprezki

   - oczywiście jeżeli we wszystkich tych sytuacjach chcesz się czuć pewnie i komfortowo.

   • Tania rzecz to droga rzecz mawiały nasze babcie zamykając w tych kilku słowach całe rozprawy na temat znaczenia jakości. O butach tu mówimy więc jakość skóry, spodów, wszystkich materiałów wykorzystanych do produkcji butów, oraz jakość wykonania tych butów ma ogromny wpływ na to jak nam się będzie w tych butach chodziło, jak łatwo dopasują się do naszych stóp, jak się będziemy w nich czuły i jak będziemy wyglądały.

    Jeżeli masz jakieś uwagi lub pytania, jeżeli tekst Cię zainteresował lub chciałabyś

    żeby bardziej rozwinąć któryś z omawianych tematów napisz o tym proszę w komentarzu